איך לפתוח בלוג בוורדפרס ולקדם את התוכן שלך דרכו

תכירו את וורדפרס. וורדפרס היא מערכת בניית האתרים הכי טובה שקיימת היום מכל מערכת אחרת, ואפילו מתכנתים בעצמם משתמשים בה היום, ונמצאת ביותר מ70% מכלל אתרי האינטרנט בעולם וזה לפי הסטטיסטיקה של העין שלי בלבד…

אז קודם כל, אם עדיין לא הכרתם את וורדפרס, תתביישו לכם! מיד ללכת למדריך וורדפרס לבניית אתרים שבניתי במיוחד בשבילך, בו תוכלו לבנות אתר תדמית מקצועי בעזרת 5 סרטונים בלבד.

במאמר הזה אני אחפור לכם קצת על המערכת, ונלמד איך לפתוח בלוג בוורדפרס כדי לתת ערך קבוע לגולגש שמתעניין בתחום שיש לך להציע לו!

אם הגעתם עד לפה, ועדיין לא עברתם למדריך, סימן שיש לכם אתר פעיל. אם הכיוון שלכם זה לפתוח בלוג, אז וורדפרס במקור שלה הגיעה לעולם בשביל לשרת בלוגרים מעצבנים שיושבים יום שלם בבית קפה כדי לספר לעולם איך עבר עליהם היום וכדי לקבל תגובות (דבר שעד לפני 12 שנים בעבודתי כמלצר לא סבלתי).

באותה תקופה למדתי משפטים ולא הבנתי למה לעזעזל אנשים באים לבד עם המחשב שלהם יום שלם לבית קפה, מזמינים אספרסו אחד ופשוט מספרים מה קרה להם במשך היום, ועוד יותר לא הבנתי למה אנשים אשכרה יושבים וקוראים את מה שאיש פשוט כמוני מספר להם, וכך הכרתי את וורדפרס, בלי לדעת שעוד כמה שנים היא תהפך להיות מפלצת לבניית אתרים.

מה אפשר לבנות עם וורדפרס ולמה היא כזאת נחשבת?

מערכת וורדפרס  היא מערכת בקוד פתוח, משמע כל פעולה שקוראת מאחורי הקלעים, הגולש יכול לראות אותה וגם גוגל.  מי שרוצה לקדם את האתר שלו בגוגל, חשוב שתהיה לגוגל גישה לכל מה שקורה מאחורי הקלעים כי אם לא, אז גוגל תכעס ולא תקדם את האתר.

אחת הסיבות שרוב מקדמי האתרים בעולם פחות מתלהבים לקדם אתרים של WIX או של פלטפורמות בנייה אחרים כמו בילדראול וכאלה, הם בדיוק מהסיבה הזאת של ביצועי המערכת עצמה והנראות שלה מאחורי הקלעים.

וורדפרס נותנת לך מערכת בסיסית, אבל נותנת לך תחליף למתכנת ולמעצב שיעלו לך אלפי שקלים בחודש. למה? כי כמעט כל דבר היום נמצא בתוספים ובתבניות עיצוב.

תוספים- שורות קוד ותוכנות שמתקינים בתוך הוורדפרס על מנת ליצור תוספת לאתר ולהוסיף לו אלמנטים מיוחדים, לדוגמא תוסף אלמנטור שמקל על בניית האתר והופך אותו לשיטת גרירה, או תוסף בדוגמא של ווקומרס שהופך את האתר שלך לחנות דיגיטלית עם קטגוריות ועגלת קניות ממש כמו באתר שבנה לך התכנת.

תבניות עיצוב- בוורדפרס אפשר להיכנס לאתרים שמוכרים עיצובים לאתרים בכסף או בחינם, מתקינים על האתר בהתאם לאופי המוצר, משנים את הצבעים לפי רצונכם ופשוט “מלבישים” את התוכן שלך.

 

איך בלוג עוזר בקידום אורגני ו SEO

 

אוקיי, אז ככה… כמו שאמרנו קידום אורגני בגוגל מתחיל ונגמר בתוכן איכותי וברלוונטיות לגולש. 

ככל שנביא תוכן רב יותר, ובעיקר מעניין יותר, גוגל יעשה לנו עיניים.

 

קחו לדוגמא אתר של פיזוטרפיסט שרוצה לקדם את המונח הראשי “פיזוטראפיסט ברעננה”- כמה אפשר לרשום על התחום?

 

אז זהו- הרבה…

אנחנו נבנה אתר שהמונח המרכזי זה המונח הנ”ל, וסביבו עוד דפים נוספים על טיפולים שאותם רוצים לקדם לדוגמא טיפול שריר למתאמנים או משהו בסגנון.

 

עכשיו אנחנו יכולים לבנות הרבה דפים, אבל זה יפציץ לנו את האתר ואי אפשר לבנו כל כך הרבה דפים וזה גם מסבך את העניין של ההיררכיה. אנחנו רוצים גם להראות לגולש ולגוגל מה חשוב יותר ומה נישתי יותר.

 

לכן בנוסף לדפים הרלוונטים אנחנו מוסיפים גם פוסטים מהבלוג כדי להגביר כמויות ואיכויות של תוכן בצורה של פוסטים ומאמרים, ואפשר לקרוא להם “בלוג” או “מגזין”

 

 

שלב ראשון בבניית בלוג- בניית הדפים הפנימיים בבלוג והגדרות.

 

בונים את האתר ומגדירים דף ראשי שהוא עמוד הבית שמראה את כל מה שאנחנו עושים ולצידו כמה עמודים כפי שנבחר ובונים עליהם תוכן רלוונטי.

 

אם הלכנו על דוגמא של קודם, טיפול בעיות גב, בעיות ברכיים, צוואר תפוס, דיקור  וכו…

 

אח”כ נקים עמוד ונקרא לו “בלוג למתאמן” ונגדיר אותו כעמוד פוסטים שבו נעשה פוסטים שמשתנים בתדירות קבועה, זאת אומרת שכל פעם שנכתוב פוסט חדש- הפוסט שלפניו יורד למטה, זאת אומרת שלא תמיד הפוסטים שנכתוב יהיו גלויים תמיד במקום הכי נוח באתר!

 

ולכן צריך לדעת האם המאמר הזה שאנחנו רוצים לעלות צריך להעלות כפוסט או כעמוד בפני עצמו.

 

שלב שני בניית תבנית מותאמת לפוסטים.

 

רוב בוני האתרים בוורדפרס פשוט בונים פוסטים ופשוט מעלים מאמרים. זאת גם דרך נחמדה, אבל אם יהיו לנו באתר 200 מאמרים וכל פעם נצטרך לעצב עמוד מחדש זאת עבודה כפולה. כנ”ל לגבי אם נחליט שאנחנו רוצים לשנות איזה אזור מסויים בכל המאמרים נצטרך לתקן אחד אחד ולכן אנחנו מכינים תבנית עיצוב אחת בלבד, וכותבים תוכן חדש כל פעם שנרצה לעלות פוסט- שאוטומטית יעלה בתוך התבנית שהגדרנו מראש!

 

דילוג לתוכן