תוכנה לקידום אורגני – האם יש כזה דבר?

שתף את המאמר:

תוכן עניינים

בעולם ה-SEO יש המון תוכנות שיכולות לעזור לך בקידום האורגני שלך. אבל האם יש דבר כזה תוכנה לקידום אורגני?

זה לא קשור רק לתוכנה, אלא גם לתהליך. אם אתה רוצה לעשות את זה בעצמך, אז אתה צריך לדעת מה אתה עושה ולהיות אסטרטגיה ברורה. אם לא, יש שם כמה כלים טובים שיכולים לעזור לך בתהליך הזה.

הנושא של סעיף זה הוא “תוכנה לקידום אורגני – האם יש דבר כזה?” חלק זה ידון בסוגים שונים של תוכנות שיכולות לעזור בקידום אורגני והאם הן קיימות או לא. מילות המפתח למדור זה הן SEO ואם יש דבר כזה תוכנה לקידום אורגני.

אז נתחיל שלב שלב בהתאם לתהליך בריאה של קידום אתרים אורגני בגוגל.

בניית אסטרטגיית SEO בעזרת תוכנה

ישנם כלים רבים לקידום אתרים שיכולים לעזור לך לבנות אסטרטגיה, אך לא כולם טובים. יש כמה כלים טובים בדיוק כמו המומחים, אבל יש שם גם הרבה תוכנות שלא באמת עושות כלום ופשוט בזבוז זמן וכסף.

אבל בואו נהיה כנים. עם כל הרצון לחסוך בזמן וכסף, אסטרטגיה וחשיבה של אדם עם ניסיון זה משהו שעדיין לא יכול להתחלף בתוכנה שתחשוב בשבילך. היא כן יכולה לעזור לך לחשוב איך לבצע את האסטרטגיה, אבל אתה תצטרך לעשות את המחקר הזה ולתת את האסטרטגיה המתאימה שלך. מי יודע, אולי בעתיד כמו בתוכנה של השחמט שחושבת 20 מהלכים קדימה יהיה אפשר לחשוב אחרת, אבל בסופו של דבר SEO זה משחק עם הרבה מתחרים ואסטרטגיה זה לא משהו שאפשר לוותר אליו.

היררכיית עמודים על ידי תוכנה אוטומטית

היררכיה לאתר זה חלק מאוד חשוב בקידום האתר, והוא גם חלק ישיר מהאסטרטגיה קידום כדי לדעת איזה עמודים הם החשובים ביותר ואיזה תומכים בהם. אם היינו צריכים לסמוך על תוכנה שתעשה את זה, לא בטוח שהיינו מגיעים לתוצאות שאנחנו רוצים ולא בטוח שהיינו מרוצים מזה או מרוויחים מזה משהו.

אולי בעתיד תהיה תוכנה שתאפשר לנו להגדיר את סדר העמודים בצורה קלה יותר, אבל עד אז נעשה זאת בדרך מסורתית של קביעת עמודים, פירורי לחם, קישורים ועוד קצת קישורים.

חוויית משתמש UX בעזרת תוכנה אוטומטית

השאלה האם תוכנה יכולה להחליף את מקצוע מעצב UX ממש שנויה במחלוקת כרגע, כאשר אנשי מקצוע רבים בתעשייה נוקטים עמדה נחרצת בצד זה או אחר. בינתיים אין כלים שיכולים להחליף באמת מעצבי UX. אבל אם טכנולוגיה חדשה תמשיך להקל על תוכנה ליצור חוויות אינטראקטיביות, ייתכן שיגיע זמן שבו מערך הכישורים של מעצב UX יהפוך למיותר, אבל כנראה שלא מדובר על השנים הקרובות.

כתיבת תוכן איכותי

אם עד עכשיו הכל היה ביג NO NO מבחינת התחלופה של תוכנה, רובוטים ובני אדם אבל דווקא בקטגוריה של כתיבת תוכן אפשר להגיד שכתיבת תוכן AI (אינטלגנציה מלאכותית שלא נכתבת בידי אדם) קצת מתחילה לזוז לכיוון תוכנות, ויש כאן “אבל” גדול.

והסיבה היא שגם תוכן חייב להיות מובל על ידי חשיבה אנושית כדי לתת את היחודיות של התוכן, וסיבה נוספת היא שלא משנה מה, תוכנה אף פעם לא תדע מי הכותב ומה המטרות שלו.

האם תוכנה יכולה לבצע קישורים חיצוניים?

האמת, כשאני התחלתי להתעסק עם SEO, הייתה תוכנה שמפזרת קישורי ספאם בכל רחבי האיטרנט כשגוגל עדיין לא זיהה את זה כדבר רע. בניית פרופיל קישורים היא חלק בלתי נפרד מהאסטרטגיה ולכן גם כאן תוכנה לא יכולה באמת להחליף בן אדם בשר ודם שיחשוב על הצעדים הבאים.

לסיכום:

נכון לשנת 2023, תוכנה לא יכולה בשום אופן להחליף בן אדם כדי לבצע קידום אתרים. האם זה אומר שלא צריך להשתמש בתוכנות? אני אישית משתמש בכמה תוכנות כדי לקדם את האתרים שאני בונה, ולא כי אני עצלן, אלא כדי לתפעל אות אותן התוכנות. התוכנות שאני נוהג להשתמש הן כתיבת תוכן AI (רק כדי להתחיל מאמר ולקבל עוד רעיונות לכתיבה אבל כמובן שאני שולט עליה), ניתוח אתרים, ניתוח מתחרים ועוד.

המשותף לכולם הוא פשוט לדעת את כל הדאטה שהולך אצלי והולך אצל המתחרים שלי! אז מי שאומר לכם שיש תוכנה לקידום אתרים, פשוט מנסה למכור לכם קיצורי דרך.

כשמדובר בעסק שלכם, אל תנסו קיצורי דרך

תבנו אתר אינטרנט שמייחד את העסק שלכם, ותביאו אליו תנועה בהתאם לאסטרטגיה לטווח ארוך!

עוד דברים שיעניינו אותך לחקור בנושא:

נטישת עגלה באיקומרס – האם זה טוב, רע או לא נורא?

תופעת נטישת העגלה באיקומרס וחנויות וירטואליות, שהיא תופעה שכיחה שבה לקוחות פוטנציאליים מוסיפים פריטים לעגלת הקניות המקוונת שלהם אך עוזבים לפני ביצוע רכישה. אנו מתעמקים בהשלכות של נטישת עגלה, בין אם היא עשויה להיות מועילה, מזיקה, או נושא שמדאיג מעט את עסקי המסחר האלקטרוני.

קרא עוד »
הירשמו עכשיו

לאחר ההרשמה תקבלו למייל ישירות את שם המשתמש והסיסמא למערכת סקולר כדי להתחיל לצפות וליישם את השיעורים כבר עכשיו על העסק שלכם.

דילוג לתוכן